فروش و قیمت سنگ مرمریت دهبید کرم

سنگ دهبید کرم از معادن دهبید در استان فارس استخراج می شود. سنگ دهبید به خاطر حداقل جذب آب، استحکام بالا  و رنگ کرم  باشکوه خود یکی از بهترین ها است. این سنگ توانسته در جهان مشتری های زیادی پیدا کند. یکی از معادن مشغول به کار در ناحیه دهبید، معدن شایان است که با فاصله بیست کیلومتر از شهر دهبید قرار دارد. رنگ سنگ این معدن از نوع کرم روشن است. در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع قیمت کارخانه سنگ مرمریت کرم دهبید صادراتی بپردازیم. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

قیمت بهترین سنگ دهبید کرم

سنگ دهبید کرم

سنگ دهبید از معادن دهبید در استان فارس استخراج می شود. سنگ مرمریت دهبید در میان انواع سنگ مرمریت به خاطر ویژگی هایی از قبیل مقاومت سایشی بالا و استحکام، جذب آب پایین و رنگ کرم بسیار باشکوه خود یکی از بهترین ها است که توانسته در جهان مشتری های زیادی پیدا کند. رنگ کرم با رگه های زیبایی که روی سنگ دیده می شود شکوهی بی نظیر به این سنگ بخشیده است.

معادن متعددی در منطقه دهبید در کار استخراج سنگ مرمریت دهبید هستند. یکی از این معادن، معدن شایان است که با فاصله بیست کیلومتر از شهر دهبید قرار دارد. رنگ سنگ این معدن از نوع کرم روشن است. عوامل متعددی در تعیین قیمت سنگ دهبید نقش دارد. ازجمله این عوامل عبارت اند از:

 1. کیفیت
 2. سایز
 3. عدم وجود لب پریدگی در سنگ
 4. استحکام سنگ و کیفیت فرآوری آن
 5. رنگ و شفافیت آن

مشخصات و کاربرد سنگ دهبید کرم

سنگ دهبید کرم

سنگ دهبید دارای سطحی براق و صیقلی با رگه هایی آهکی است. سطح براق آن با انعکاس نور علاوه بر زیبایی دو چندان باعث روشن تر شدن محیط می شود. کیفیت و استحکام بالا به همراه رنگ کرم ملایم آن باعث محبوبیت این سنگ در میان طراحان و معماران شده است. جذب آب سنگ دهبید بسیار پایین است حدود هشت دهم. در مقایسه با سایر انواع سنگ مرمریت آهکی از مقاومت فشاری بالا برخوردار است که این امر منجر به افزایش قابلیت ساب پذیری آن می شود. این سنگ چند نوع است:

 1. کرم لایت یا روشن
 2. کرم دارک یا تیره
 3. بژ
 4. کرم پلنگی یا گل دار

سنگ دهبید گل دار دارای طرح های مختلف ازجمله گل یخی و پلنگی و رد لاین بی همتایی است که از آن می توان به منظور تامین سلیقه های خاص در سنگ فرش و یا دیواره های داخلی ساختمان ها استفاده کرد است.

از سنگ کرم دهبید بیشتر در فضای داخلی ساختمان استفاده می شود. مناسب ترین سورت یا نوع سنگ کرم برای کف ساختمان سنگ کرم روشن است. که مخصوصا استفاده از آن در محیط های تاریک باعث روشن تر شدن محیط می شود. طرح های مختلفی از سنگ دهبید گلدار وجود دارد از جمله گل یخی و پلنگی. عوامل زیر میزان کیفیت سنگ دهبید را تعیین می کند:

 1. نداشتن ترک
 2. یکنواختی رنگ سنگ
 3. ضخامت مناسب
 4. سالم بودن
 5. ساب پذیری بالا

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما