قیمت کارخانه انواع سنگ ساختمانی دهبید

سنگ ساختمانی دهبید جز بهترین سنگ های مرمریت است که معدن آن در نزدیکی شهر دهبید استان فارس قرار گرفته است. به این سنگ مرمریت، سنگ دهبید شیراز هم گفته می شود. کارخانه سنگ دهبید در شهر های اصفهان و تهران و دهبید به وفور یافت می شود.

سنگ ساختمانی دهبید

قیمت سنگ ساختمانی دهبید

سنگ ساختمانی دهبید

سنگ ساختمانی دهبید یکی از بهترین و با کیفیت ترین سنگ ها برای به کارگیری در ساختمان است. سنگ ها از زمان های قدیم به واسطه ویژگی هایی از قبیل استحکام، تخلخل و نفوذ پذیری کم، تراش پذیری، مقاومت سایشی و ضربه ‌ای بالا، امکان شستشو، رنگ ثابت، تحمل خوب حرارت و رطوبت و جلا پذیری از مصالح ساختمانی محبوب بوده اند.

شفافیت و براقی این سنگ ساختمانی با انعکاس نور به محیط شما جلوه ایی بی نظیر می بخشد. استحکام و مقاومت فرسایشی بی نظیر آن، باعث شده که کاربرد این سنگ برای قسمت های مختلف ساختمان حتی کف و سرویس های بهداشتی بهترین گزینه باشد.

سنگ دهبید صفاشهر گونه ایی از سنگ مرمریت است. اما در مقایسه با سایر سنگ های مرمریت از کیفیت بسیار بالاتری برخوردار است. به همین خاطر از بهترین سنگ های مرمریت در جهان به شمار می رود. یکی از مسائلی که هنگام خرید سنگ باید به آن توجه داشت تهیه سنگ با کیفیت بالا و قیمت مناسب است.

سنگ ساختمانی دهبید

سنگ دهبید را بر اساس معیارهایی از قبیل رنگ، جنس، نوع و حتی اندازه سورت بندی می کنند. سورت بندی سنگ دهبید تا اندازه ای سلیقه ایی است و بستگی به این دارد که از چه معدنی استخراج شده باشد. رنگ سنگ دهبید یکی دیگر از عواملی است که در درجه بندی و در نهایت قیمت سنگ نقش دارد.

یکی از ویژگی های برجسته این سنگ رنگ شفاف و طیف رنگی کرم تا نسکافه ای رنگ آن است که کاربرد آن را برای محیط های مختلف آسان کرده است. تراکم بسیار بالا و نفوذ پذیری پایین، ساب پذیری و عدم نفوذ آب در سنگ ازجمله مشخصه های اصلی کیفیت سنگ دهبید است که به نوبه خود در تعیین قیمت این سنگ نقش دارد. از دیگر عوامل تعیین کننده قیمت سنگ دهبید ممتاز اندازه و ابعاد آن است. سنگ دهبید معمولا به صورت سایز هایی با اندازه 80*80 و 60*60 سانتیمتر تولید می شود.

هنگام خرید سنگ به چه مواردی توجه کنیم؟

سنگ ساختمانی دهبید

  1. توجه کنید که سنگ باید فاقد هرگونه لب پریدگی باشد، وجود لب پریدگی بر قیمت سنگ تاثیر دارد.
  2. ضخامت سنگ از دیگر مواردی است که بسته به این که سنگ در کجای ساختمان به کار می رود متفاوت است.
  3. ساب پذیری سنگ، هرچه ساب پذیری سنگ بیشتر باشد دوام و قیمت آن بیشتر است.
  4. کیفیت رنگ سنگ. شامل یکنواختی و صیقلی و شفاف بودن رنگ سنگ می شود.

کارخانه سنگ ساختمانی دهبید

سنگ ساختمانی دهبید

همانطور که اشاره کردیم برای قسمت های مختلف ساختمان از سنگ هایی با رنگ، ضخامت و ابعاد مختلف استفاده می کنیم. از سنگ مرمریت دهبید در نمای داخلی ساختمان و سنگفرش و کف مراکز پر رفت و آمد استفاده می شود. انواع سنگ دهبید با رنگ های مختلف وجود دارد. اما رایج ترین نوع رنگ کرمی با رگه های یخی سنگ دهبید است که جلوه ای فوق العاده به محیط می بخشد.

عدم نفوذ آب و مقاومت فرسایشی بالا استفاده از این سنگ برای کف و پله های مراکز مختلف تجاری، لابی هتل ها و ساختمان های مسکونی و اداری را مناسب کرده است. بهتر است برای سرویس های بهداشتی و سالن های پذیرایی از سنگ هایی که سابیده نشده اند و به اصطلاح سنگ تیشه ایی استفاده کرد.
برای لابی هتل ها و مراکز تجاری از سنگ های صیقلی و همچنین سنگ هایی که برای پله به کار می روند باید دارای ضخامت 3 تا 4 سانتی متر باشند. معمولا سنگ های فرشی دارای قطر 1.8 تا 2 سانتی متر هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما