قیمت سنگ اسلب مرمریت دهبید

سنگ اسلب دهبید کرم از معادن شایان و زارع را می توان بهترین اسلب های سنگ دهبید دانست. سنگ دهبید از معادن سنگ مرمریت دهبید در استان فارس استخراج می شود. امروزه با استفاده از انواع اره های سنگبری پیشرفته کوپ های سنگ دهبید خام به صورت اسلب برش داده و فرآوری می شوند. معدن سنگ دهبید شایان بهترین معدن سنگ مرمریت در منطقه دهبید است. اسلب های تولید این معدن به رنگ کرم روشن و تیره هستند. کوچکترین اسلب سنگ شایان دارای سایز 120*120 می باشد.

قیمت سنگ اسلب دهبید

سنگ اسلب دهبید

سنگ اسلب دهبید یکی از بهترین انواع سنگ مرمریت در جهان است. سنگ مرمریت از نوع سنگهای دگرگونی می باشد. بیشتر سنگ های مرمریت نرم و فاقد استحکام هستند. اما سنگ مرمریت دهبید برخلاف سایر سنگهای مرمریت در جهان از استحکام بسیار بالا و نفوذپذیری و تخلخل اندک برخوردار است.

همین ویژگی ها سنگ دهبید را از باقی سنگ های مرمریت متمایز ساخته است. سنگ دهبید از معادن دهبید در نزدیکی شهرستان صفاشهر استخراج می شود. معادن بسیاری در این ناحیه مشغول استخراج سنگ هستند. سنگ اسلب دهبید از تولیدات این معادن می باشد.

از جمله معادن فعال در ناحیه دهبید در استان فارس می توان به معدن شایان اشاره کرد. کیفیت و نوع سنگ مرمریت استخراج شده هر یک از معادن سنگ دهبید فارس متفاوت است. یکی از فاکتورهای مهم هنگام خرید سنگ دهبید معدن استخراج سنگ است. بنابراین هنگام خرید بهتر است به معدنی که سنگ از آن استخراج شده است توجه کنید.

سنگ مرمریت دهبید دارای ویژگی های منحصر به فردی است که باعث محبوبیت این سنگ در بازارهای داخلی و خارجی شده است. در زیر ویژگی های سنگ مرمریت دهبید ذکر می شود:

  1. استحکام بسیار زیاد سنگ دهبید آن را در میان سنگهای مرمریت منحصر به فرد ساخته است. اسلب سنگ دهبید از لحاظ استحکام با نمونه های سنگ مرمریت اسپانیایی و ترکیه ای قابل مقایسه است. اما از لحاظ قیمت بسیار مقرون به صرفه تر است به همین خاطر در بازارهای داخلی و خارجی مورد استقبال قرار گرفته است.
  2. نفوذپذیری و تخلخل بسیار پایین این سنگ را گزینه بسیار مناسبی برای تزئین و نصب در سرویس های بهداشتی و آشپزخانه ساخته است.
  3. ساب پذیری و مقاومت سایشی بسیار بالا
  4. مقاومت در برابر تغییرات دمایی و هوازدگی
  5. رنگ منحصر به فرد: رنگ سنگ مرمریت به ترکیب و میزان عناصر شیمایی آن بستگی دارد. اغلب سنگ استخراجی معادن دهبید از جمله سنگ معدن شایان دارای زمینه کرم هستند. اما این سنگ در رنگ های دیگری از جمله مشکی، خالدار و گل یخی نیز موجود است.

سنگ اسلب اغلب در اندازه های 80*80، 100*100 و 120*120 و بزرگتر تولید می شود. تولید سنگ به صورت اسلب مزایایی دارد. ازجمله این که جا به جایی و حمل و نقل سنگ برای صادرات آسان تر است و همچنین خریداران می توانند اسلب های بزرگ را به دلخواه خود برش دهند.

عوامل تعیین کننده قیمت اسلب سنگ دهبید

سنگ اسلب دهبید

  1. اندازه و ضخامت اسلب تولید شده. هرچقدر ابعاد اسلب بزرگتر باشد قیمت آن بیشتر است.
  2. شفافیت و یکدستی رنگ سنگ، همینطور هر اندازه رگه های سنگ کمتر باشد قیمت سنگ بیشتر است.
  3. کیفیت فرآوری و مواد رزین به کار رفته به منظور افزایش استحکام سنگ.
  4. کیفیت برش سنگ و تجهیزات به کار رفته برای استخراج و برش کوپ سنگ
  5. تایل یا اسلب باید فاقد لب پریدگی باشد وجود لب پریدگی قیمت اسلب سنگ را کاهش می دهد.

سنگ اسلب دهبید شایان

سنگ اسلب دهبید

اسلب سنگ دهبید شایان از معدن شایان یکی از معادن سنگ دهبید بدست می آید. سنگ دهبید شایان به رنگ کرم استخوانی است. این سنگ سورت های مختلفی دارد که دو سورت اصلی آن سورت روشن و سورت تیره است که با عنوان انگلیسی لایت و دارک نیز شناخته می شوند.

سنگ دهبید شایان یکی از بهترین انواع سنگ مرمریت در میان سایر معادن سنگ دهبید و همین طور جهان است. بخش اعظم اسلب سنگ شایان صادر می شود. اصلی ترین مقصد اسلب صادراتی شایان کشور چین می باشد. زیبایی و مرغوبیت سنگ دهبید شایان آن را به گزینه ای محبوب در بین معماران و طراحان داخلی تبدیل کرده است.

از اسلب سنگ شایان در تمامی نمای داخلی ساختمان استفاده می شود. سنگ دهبید به خاطر مقاومت کم در برابر هوازدگی گزینه مناسبی برای نمای بیرونی ساختمان نیست. از اسلب سنگ شایان در قسمت های داخلی مختلف ساختمان استفاده می شود. از اسلب شایان می توان برای تزئین سرویس های بهداشتی و حمام استفاده کرد. به خاطر تخلخل و نفوذپذیری بسیار اندک سنگ شایان این سنگ در برابر فرسایش ناشی از آب بسیار مقاوم است.

رنگ کرم سنگ دهبید شایان بسیار شیک و منحصر به فرد است و به راحتی با دکوراسیون های مختلف هماهنگ می شود. سنگ دهبید شایان در بین سایر معادن سنگ دهبید مشابه رتبه نخست دارد. سنگ دهبید شایان در سایز 120*120 و بزرگتر و ضخامت دو تا سه سانتی متر تولید می شود. هر چه ضخامت اسلب بیشتر باشد گرانتر است.

مقاومت سایشی و ساب پذیری اسلب سنگ شایان بسیار زیاد است بنابراین می توان از اسلب سنگ دهبید شایان برای سنگفرش مکان های مختلف از جمله سالن ها، لابی ها، و مراکز تجاری استفاده کرد. سنگ شایان از استحکام بسیار بالایی برخوردار است. شکاف های داخل سنگ با استفاده از بهترین رزین های شیمیایی پر می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما