بازار خرید و فروش سنگ دهبید اصلی

بازار سنگ دهبید، یکی از پر رونق ترین و جذاب ترین بازار های سنگ است که حتی خیلی از مشتریان آن فراتر از مرز های کشور بوده و در واقع این سنگ یکی از انواع سنگ های صادراتی محسوب می شود.

سنگ دهبید چیست؟

بازار سنگ دهبید

این سنگ یکی از انواع سنگ های مرمریت محسوب می شود که معدن آن در نزدیکی شهری به نام خرم بید واقع در استان فارس است که نام قدیم آن دهبید بوده است، پس مشخص است که ریشه ی نام این سنگ از کجاست، اما ویژگی های منحصر به فرد این سنگ چیست که آن را بسیار پرطرفدار و حتی صادراتی کرده است؟

علت پر رونق بودن بازار سنگ دهبید

بازار سنگ دهبید

  1. استحکام بالای این سنگ: این سنگ با چگالی بالا، خاصیت ضد سایشی و همین طور نسبت به دیگر سنگ های مرمریت نفوذ آب کمتری را دارد. که برای سنگ کف داخل ساختمان ها اعم از اتاق و لابی ها، توالت، آسانسور و… بسیار مناسب است.
  2. زیبایی و ظرافت: این سنگ دارای طیف رنگ گسترده ای از کرم روشن تا نسکافه ای تیره با شفافیت بالاست که نور را به خوبی منعکس کرده و جوابگوی هر نوع سلیقه ای است. مخصوصا در رنگ های روشن تر می توان این سنگ را با هر دکوراسیونی سازگار کرد.
  3. سایز دلخواه خود را سفارش دهید: شما می توانید با توجه به سلیقه ی خود سایز مورد نظرتان را به کارخانه سفارش دهید.

به خوبی دیدیم که سنگ دهبید جوابگوی همه سلیقه ها حتی همه خانم ها و آقایان است، چرا که در ضمن کیفیت و استحکام بالا تنوع رنگ و شفافیت بالایی دارد و شما را از صرف هزینه های چند سال بعد برای تعمیر یا عوض کردن سنگ در امان نگه می دارد.

مبدا و مقصد بازار سنگ دهبید

بازار سنگ دهبید

سنگ دهبید بازار متنوعی دارد و معمولا بر اساس نام معدن استخراج آن، نام گذاری می شود. سنگ دهبید اصلی از جمله با کیفیت ترین این سنگ هاست که در بازار داخلی و خارجی موجود می باشد. قبلا هم اشاره شد که این سنگ صادراتی نیز می باشد که در حال حاضر بیشترین وارد کننده ی آن چین است که به صورت سنگ خام قرارداد بسته است.

یکی از فاکتور های دیگر برای دسته بندی سنگ های دهبید رنگ آن هاست که در دو دسته روشن و تیره قرار می گیرد . از دیگر مزایای این سنگ استفاده از مواد رزین در هنگام  صاف و صیقل کردن سنگ است که برای منافذ موجود در سطح سنگ استفاده می شود که خود نفوذ آب در سنگ را به صفر می رساند. حال باید مشخص شده باشد که چرا بازار سنگ دهبید این قدر جذاب است!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما