مشخصات و قیمت سنگ مرمریت کرم دهبید

سنگ دهبید و سنگ مرمریت سیمکان از جمله زیبا ترین سنگ های ساختمانی هستند. با زمینه رنگ کرم روشن در قسمت داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. قیمت این دو نوع سنگ به ابعاد، کیفیت معدن و فرآوری آن بستگی دارد. امروزه به دلیل تقاضای مشتریان، سنگ روشویی نیز از سنگ سیمکان با کیفیت و عمر طولانی و رنگ زیبای نسکافه ای طراحی و ساخته می شود.

مشخصات و قیمت انواع سنگ دهبید

سنگ دهبید

سنگ دهبید از جمله زیبا ترین مدل های سنگ های ساختمانی است که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد. از نظر ظاهری دارای یک زمینه شفاف می باشد. سطح صاف، صیقلی و براقی دارد، که این ویژگی موجب انعکاس نور از سطح آن می گردد.
این سنگ در دسته سنگ های خاص و مرمریت قرار دارد. این سنگ به لحاظ رنگ و جنس جزو مرغوب ترین و بهترین انواع سنگ های مرمریت است. به همین دلیل این سنگ از بهترین سنگ ها محسوب می شود که بسیار مناسب برای استفاده و طراحی فضا ها و دکوراسیون های داخلی با نور کم می باشد.

طراحان داخلی ساختمان از سنگ مرمریت دهبید برای زیبا ساختن فضاهای لاکچری مانند هتل های لوکس، مراکز تجاری، واحدهای مسکونی شیک و امروزی، لابی هتل، لابی ساختمان های گران قیمت، کفپوش و دیوار ساختمان ها و هتل ها استفاده می نمایند. از این سنگ به عنوان سنگ پله و راه پله نیز استفاده می کنند.

سنگ دهبید

زمینه این سنگ، کرم رنگ می باشد. این سنگ ها در دو دسته روشن و تیره تقسیم بندی می شوند. پنج طیف رنگی از این سنگ طرفداران بیش تری دارد. این طیف رنگی شامل رنگ کرم روشن، رنگ کرم بژ، رنگ کرم ساده، رنگ کرم کره ای و رنگ کرم گل دار یا پلنگی می باشند. رنگ کرم این سنگ بسیار خاص و منحصر به فرد بوده و این طیف رنگی آن در دسته رنگ روشن قرار دارد.

این سنگ کرم دارای زمینه شفاف و روشن می باشد و از تراکم بالایی برخوردار است و جذب آب آن بسیار کم می باشد. این ویژگی جذب آب بسیار کم استفاده از آن را در آشپزخانه و حمام امکان پذیر نموده است. ویژگی دیگر این سنگ مربوط به استحکام بالای آن در میان سنگ های مرمریت است، زیرا تراکم مولکولی این سنگ بسیار بالا است. مقاومت فشاری سنگ مرمریت دهبید تقریبا سه برابر بیش تر از سایر سنگ های مرمریت است. این قابلیت ساب پذیری بالا مقاومت سایشی آن را نیز بسیار بالا برده است.

سنگ دهبید

قیمت سنگ دهبید به پارامترهای مختلفی وابسته است؛ از جمله این پارامترهای نعیین کننده قیمت سنگ کرم دهبید باید به رنگ سنگ، ابعاد آن، نوع و شیوه فرآوری انجام شده بر روی سنگ اشاره کرد. میزان درجه روشنی رنگ سنگ و طرح دار بودن یا نبودن آن بر روی قیمت سنگ تاثیر دارد. همچنین هرچه اندازه و ابعاد سنگ بزرگ تر باشد، از قیمت بالاتری نیز برخوردار می باشد.

پارامترهایی که تعیین کننده درجه کیفیت این سنگ می باشد، شامل موارد زیر است:

  • عدم وجود ترک در سنگ
  • حداکثر یکنواختی در رنگ سنگ
  • دارا بودن ضخامت مناسب سنگ
  • عدم وجود لب پر بودن سنگ
  • ساب پذیری سنگ

به جز شکل ظاهری این سنگ، پارامتر دیگری که در انواع مختلف آن تاثیر گذار می باشد، معدن استخراج آن است. اهمیت معدن استخراج این سنگ به قدری زیاد است که تعیین کننده قیمت آن در بازار است و می تواند با نام معدن شناخته شود.
بهترین معدن این سنگ در شهرستان دهبید، ۱۰ کیلومتری شهر صفاشهر از توابع ناحیه شمالی استان فارس قرار دارد. سنگ های دهبید معروف با نام های شایان، زارعی، حسن آباد، آرین، چاه مرغی، ثمین، انگورک و… شناخته می شوند.

مشخصات سنگ مرمریت سیمکان

سنگ مرمریت سیمکان

سنگ مرمریت سیمکان درجه رنگی مختلفی دارد و شامل کرم مایل به روشن و تیره مایل به بژ است. سنگ مرمریت سیمکان قابلیت نصب و استفاده در تمامی فضا های داخلی ساختمان شامل کف، دیوار و… را دارد. به طور کلی کاربرد سنگ مرمریت سیمکان در کف پوش و نمای داخلی ساختمان است و جزو سنگ های مقاوم و پر طرفدار در میان سنگ های مرمریت ایران است.

سنگ دهبید

در فرآیند تولید سنگ مرمریت سیمکان برای افزایش استحکام و افزایش جلا و براقی سنگ مرمریت از رزین و اپوکسی استفاده می کنند. هر چقدر این مواد هنگام ساب سنگ مرغوب تر باشند سنگ سیمکان جلا و براقی بیش تری خواهد داشت.
طراحان در تمامی قسمت های داخلی ساختمان می توانند از سنگ مرمریت سیمکان استفاده نمایند. یکی از بیش ترین کاربرد های سنگ مرمریت سیمکان استفاده به عنوان سنگ کف پوش است. این سنگ با زمینه رنگی که دارد زیبایی خاص و منحصر به فردی به نمای داخلی می بخشد.

سنگ دهبید

موارد استفاده از این سنگ شامل استفاده در:

  • کف لابی هتل ها
  • کف واحد های تجاری و مسکونی شیک
  • نمای داخلی ساختمان ها
  • سنگ کف پله، راه پله و کف پارکینگ
  • دیوار لابی و فضا های داخلی

قیمت سنگ سیمکان

قیمت سنگ سیمکان به عوامل مختلفی بستگی دارد. هر چه ابعاد سنگ سیمکان بزرگ تر و برش دقیق تری داشته باشد قیمت آن بیشتر خواهد بود. کیفیت فرآوری سنگ سیمکان و مراحل کار روی آن نظیر برش، ساب، رزین و اپوکسی تاثیر مستقیمی بر روی قیمت سنگ دارد. رنگ روشن و یک دست سنگ، کم رگه و کم فسیل بودن سنگ روی قیمت سنگ تاثیر داشته و قیمت این سنگ ها بیش تر است.
هر چه ابعاد و ضخامت سنگ مرمریت سیمکان بیش تر باشد قیمت بالاتری دارد چرا که کیفیت بهتری را دارا است. سایز بزرگ سنگ علاوه بر زیبایی باعث افزایش طول عمر سنگ نیز می شود. معدن این سنگ مرمریت سیمکان در شهرستان بوانات استان فارس قرار دارد.

سنگ سیمکان

سنگ روشویی نسکافه ای

مشخصات سنگ روشویی نسکافه ای سیمکان

انواع روشویی سنگی بر اساس سلیقه مشتری و تقاضای بازار طراحی، ساخته و روانه بازار می شود. انواع مختلفی از مدل های روشویی های سنگی با انواع متنوعی از سنگ ها تولید می شود، مانند سنگ روشویی سیمکان که تقاضای بالایی در میان مشتریان دارد. امروزه به شکل پیش فرض تولید روشویی سنگی با سنگ های رنگ کرم، نسکافه ای و سفید در کارخانه های مربوطه تولید می شود.

در حال حاضر سنگ روشویی نسکافه ای از جمله طرح های زیبای سینک موجود در بازار می باشد. این رنگ از سینک های روشویی در مقایسه با مدل های مشابه که در برخی از فروشگاه ها مشاهده می شود، بازار پسندی بیش تری دارد.
هم چنین دارای قطر دهانه متفاوت تا قطرهای 40-50 سانتی متر هستند و ارتفاع دیواره های مختلفی دارند. این نوع از سنگ روشویی نسکافه ای محصولی زیبا است و کاربرد و عمر قابل توجهی دارد.

سنگ کرم دهبید

سنگ دهبید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما