مشخصات و قیمت سنگ مرمریت پرشین سیلک

سنگ پرشین سیلک از مجموعه سنگ های زیبا و لوکس می باشد که امروزه مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. این سنگ دارای رنگ طوسی بوده و از استحکام بالایی برخوردار است. در این مقاله سنگ پرشین را معرفی و عوامل موثر بر قیمت سنگ پرشین را بررسی می کنیم.

قیمت سنگ مرمریت پرشین سیلک

قیمت سنگ پرشین

سنگ پرشین سیلک یا سنگ سیلک امپرادور از مجموعه سنگ های مرمریت لوکس با جذابیت بالا برای طراحان می باشد. این سنگ در دو رنگ طوسی روشن و طوسی تیره موجود است که کاربرد های زیادی در نمای داخلی از جمله سنگ کف لابی ها، سالن و اتاق ها دارد و همین طور برای پوشش دیوار مکان های لوکس مورد استفاده زیادی قرار می گیرد. قیمت سنگ پرشین نسبت به دیگر سنگ ها مناسب بوده و در این مقاله عوامل تاثیر گذار بر قیمت این سنگ را بررسی می کنیم.

سنگ پرشین سیلک اصفهان

قیمت سنگ پرشین

این سنگ به نام سنگ سیلک امپرادور هم معروف است که معدن آن همچون سنگ های مرمریت دیگر در استان فارس بوده و در نزدیکی شهر نی ریز می باشد. از مشهور ترین و باکیفیت ترین معادن سنگ موجود در این منطقه می توان به دو معدن سنگ پرشین سیلک بیات و پرشین سیلک هاشمی اشاره کرد که دارای کیفیت های بالا و صادراتی می باشند.

این سنگ دارای رنگ طوسی با رگه های نا منظم و عنکبوتی می باشد. عموما این سنگ بر اساس استاندارد های صادراتی فرآوری و عرضه می گردد و همین طور قیمت خرید آن به عوامل گوناگونی بستگی دارد. از ویژگی های مطلوب این سنگ می توان به تراکم بسیار بالا، ساب پذیری فوق العاده، مقاومت فشاری بالا و جذب آب پایین و مقاومت سایشی مناسب اشاره کرد.

این سنگ به دلیل محدودیت استخراج، صادرات زیاد و تقاضای بالای آن به صورت محدود فرآوری و عرضه می شود و تا حدودی کمیاب می باشد. این سنگ به دلیل کاربرد های آن معمولا در سایز های بزرگ و اسلب فرآوری می شود. سنگ پرشین سیلک دارای رگه های زیاد و بازی رنگ زیادی است که البته پس از به کارگیری زیبایی خاصی را به آن می بخشد و مورد توجه معماران زیادی قرار گرفته است. سنگ پرشین سیلک کاربرد های فراوانی دارد از جمله سنگ فرش فضای داخلی ساختمان، کابینت و فضای داخل آشپزخانه، پله و راه پله، دیواره ی آسانسور و….

این سنگ در منازل و هتل ها و مراکز اداری و تجاری به عنوان یک سنگ لوکس شناخته شده و ترکیب آن با برخی سنگ های دیگر جلوه ی ویژه ای را ایجاد می کند.

فروش سنگ پرشین سیلک

قیمت سنگ پرشین

در ایران استاندارد خاصی برای درجه بندی سنگ ها وجود ندارد و تولیدکنندگان و عرضه کنندگان تعاریف خودشان را ایجاد می کنند. اما به طور کلی می توان معیار هایی را برای درجه بندی انواع سنگ ها در نظر گرفت که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

 • نوع و جنس سنگ
 • نداشتن پوسیدگی و ناخالصی در سنگ
 • سورت دقیق و کمترین بازی رنگ
 • قطر سنگ
 • گونیا و دقیق بودن ابعاد سنگ
 • ساب سنگ
 • لب پر نبودن سنگ
 • انواع متریال مصرفی در فرآیند سنگ (همچون رزین، اپوکسی، یو وی، توری پشت سنگ، لقمه ساب)

سنگ پرشین سیلک دارای درجه بندی های مختلفی اعم از سوپر (که همان صادراتی است)، ممتاز و. .. می باشد. طبیعی است که قیمت سنگ سیلک امپرادور در درجه بندی های مختلف با هم تفاوت دارد.

معیار های قیمت گذاری سنگ پرشین سیلک

قیمت سنگ پرشین

قیمت سنگ پرشین به عوامل مهمی همچون عوامل زیر بستگی دارد:

 • هر چه رنگ سنگ یکدست تر بوده و بازی رنگ کمتر داشته باشد، گرانتر است.
 • سنگ های کم رگه و کم فسیل قیمت گرانتری دارند.
 • هر چه قدر ضخامت بیشتر باشد قیمت سنگ هم بیشتر می شود.
 • هر چه قدر ابعاد سنگ بیشتر و اندازه های آن بزرگ تر شود قیمت سنگ بیشتر می شود.
 •  نوع فرآوری سنگ پرشین سیلک مانند استفاده از رزین، اپوکسی و همین طور کیفیت ساب و برش بر روی قیمت آن تاثیر مستقیم دارد.

جالب است بدانید که قیمت سنگ پرشین نسبت به دیگر سنگ های مرمریت وارداتی ارزانتر بوده که در کنار زیبایی خاص خود، باعث جذب مشتریان زیادی شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما